• پل لشتو به جاده هریس
  • مجموعه: پروژه پل لشتو به جاده هریس
  • توضیحات: بازدید مسئولان شهرستان در خصوص اجرای طرح نیمه تمام پل ارتباطی بین روستای لشتو و جاده میرزاکوچک خان هریس
گفتگو با اهالی محترم روستا مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط احمد نورمحمودی   
یکشنبه, 27 اردیبهشت 1394 ساعت 22:55

شماره : 202

تاریخ : 10/02/1394

بسمه تعالی

"سال دولت و ملت ، همدلی و همزبانی گرامی باد"

اهالی محترم روستای لشتو

با سلام

            احتراما بدینوسیله ضمن تبریک سال نو و آرزوی توفیق در تمام امور، برخی از موضوعات در دست اجرا و یادآوریهای ضروری روستای لشتو جهت استحضار اعلام میگردد. لذا از همه اهالی و مالکین محترم تقاضا میشود در مسیر تعالی و پیشرفت همه جانبه کمافی السابق با شورای اسلامی و دهیاری همکاری نمایید. پیشاپیش از حسن همکاری تقدیر و تشکر بعمل می آید.

 

 

الف) تقدیر و تشکر و تبریک:

1- از حضور و همکاری کلیه اهالی محترم در جلسه نماینده مجلس جناب آقای دکتر شریعت نژاد، ساخت مسجد، سازندگان و هیأت امناء مسجد، خیرین و بزرگان، شورای بازار، همیاری مالی و اجرایی ساخت ورزشگاه، پیشکسوتان و برگزارکنندگان مسابقه گل کوچک، خانواده سوداگری بابت تعریض جاده لشتو به پشتجوب، وراث مرحوم حاج احمد مقدم بابت تعریض جاده اصلی لشتو، ساکنین کوچه شهید مرتضی وکیلی بابت مسدود شدن جاده در مسیر پل سازی و همچنین همکاری داوطلبانه و خیرخواهانه استادان محمد ساجدی و مجید لشتوآقائی در ساخت پل، آنهایی که عوارض زباله و خدمات سال 1392 را پرداخت نمودند، آنهایی که عوارض را در اوایل سال پرداخت می کنند، آنهایی که آشغال را در رودخانه نمی ریزند و همچنین آن را در داخل سطل زباله می گذارند و آنهایی که همیار و راهنمای شورای اسلامی و دهیار در زمینه های مختلف روستا هستند تقدیر و تشکر خالصانه به عمل می آید.

2- موفقیت، اتمام و قبولی افتخار آفرینان رشته دکترا 1- آقای دکتر پیمان حاجی راد فرزند جناب آقای محمدحسین حاجی راد در اتمام رشته پزشکی عمومی و قبولی در دکترای تخصصی اعصاب و روان در دانشگاه پزشکی گرگان 2- خانم دکتر بیتا لشتوآقائی فرزند جناب آقای رمضان لشتوآقائی در اتمام رشته دکترای داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی ساری 3- خانم دکتر یلدا خلعتبری فرزند جناب آقای جلاالدین خلعتبری در مرحله دفاعیه رشته دکترای حقوق با گرایش محیط زیست در دانشگاه آزاد اسلامی علوم تحقیقات تهران را به خانواده های محترمشان و مردم عزیز روستای لشتو و منطقه تبریک و آرزوی توفیق برایشان در تمامی عرصه های زندگی به ویژه علمی و پژوهشی مسئلت داریم. قبولی سایرین آرزوی قلبی و باعث مسرت خواهد شد. از خانوادها تقاضا داریم قبولی و موفقیت فرزندانشان را در عرصه ها و مقاطع مختلف را به شورای اسلامی و دهیاری اعلام فرمایند.

3- موفقیت نوجوان ارزشمند جناب آقای میلاد روجایی فرزند زنده یاد بهزاد روجایی در مسابقات روباتیک منطقه ای استان های مازندران، گلستان و خراسان شمالی در زمینه روبات آتش نشان به عنوان نفر اول و برتر این مسابقات را به خانوادهای روجایی و مردم عزیز تبریک عرض می نمایم. آرزوی موفقیت در دانشگاه و مسابقات کشوری را مسئلت داریم.

4- موفقیت سرکار خانم استاد سعیده صادقیان فرزند آقای علیرضا صادقیان را در ارتقاء کمربند مشکی دان 3 رشته تکواندو را به خانواده های صادقیان و مردم عزیز تبریک عرض می نماییم. آرزوی موفقیت در دانشگاه و مسابقات کشوری را مسئلت داریم.

* در جلسه عمومی از افتخارآفرینان تجلیل خواهد شد.

 

 

ب) برخی از برنامه های سال جاری و آتی:

1- در مورخ 30/02/94 غروب چهارشنبه یادواره شهدای روستای لشتو و شبخسکول در دستور کار شورای اسلامی و دهیاری دو روستا قرار دارد. از کلیه اهالی تقاضا میشود با حضور فعال در این مراسم، یاد و خاطره شهدا را گرامی داریم.

2- پیگیری تأسیس بانک ملی و کشاورزی و ساخت و باز گشایی کارشناسی مسیر پل ارتباطی لشتو و آرشیو اسناد و شناسایی بزرگان و . . . روستا و روکش آسفالت خیابان اصلی و کیفیت و کمیت آب شرب و . . . در 94.

3- به لطف خدا در سال جاری نماز مغرب و عشاء به امامت حاج آقا عمرانی هر شب به صورت جماعت با حضور بزرگان در مسجد جامع و پنج تا ده دقیقه بیان احادیث و نکته های آموزنده و اخلاقی، برگزار میگردد. لذا از اهالی محترم دو روستا دعوت میشود جهت باشکوه کردن فریضه معنوی همکاری نمایند.

4- از سال جاری در سه شنبه آخر هر ماه دعای توسل در مسجد جامع لشتو و شبخسکول با دعوت از مداحان اهل بیت بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار میگردد. لذا از کلیه اهالی دو روستا با خانواده در این مجلس معنوی دعوت به عمل می آید.

5- به درخواست شورای اسلامی و دهیاری روستای لشتو، مسجد جامع قدیمی، پل سنگی بازار لشتو و به لطف ایزد منان و نکوهداشت بزرگان و درخت کهنسال تودار(انجیلی) ثبت میراث فرهنگی قرار گرفت.

6- از سال جاری هر فصل یک پیاده روی خانوادگی به همراه اهالی، شورای اسلامی و دهیاری روستای لشتو و شبخسکول به همراه جوایز با مدیریت دهیاران دو روستا برگزار میشود.

7- نصب تابلو کوچه ها و پلاک پستی جدید در سال جاری در دستور کار دهیار می باشد. از اهالی محترم درخواست مساعدت داریم.

8- به صاحبان ملک در حاشیه رودخانه ها اعلام میگردد جهت دسترسی و یا لایروبی رودخانه ها نیاز به قطع درختان می باشد. لذا در این خصوص در اسرع وقت با دهیار هماهنگی نمایید.

9- از اهالی و مالکین زمین تقاضا میشود نسبت به باز گشایی جاده های بسته شده در سنوات قبل به منظور افزایش بهره وری و هم سطح کردن ارزش ریالی و کیفی مناطق را با شورای اسلامی و دهیاری مساعدت و همکاری لازم را معمول دارند. از مالکان حاشیه این جاده ها تقاضا می شود پیشنهادات خود را جهت بازگشایی جاده ها به شورای اسلامی و دهیاری اعلام فرمائید.ضمنا دهیاری نسبت به شن ریزی و در صورت لزوم، سدسازی حاشیه آن بصورت مشارکت همکاری خواهد کرد.

10- تیرهای برق معابر در صورت عقب نشینی کامل کوچه ها توسط صاحبان ملک، با هزینه دهیاری جابجا و شن ریزی خواهد شد.

ج) ضوابط و مقررات:

1- از کلیه اهالی تقاضا میشود قبل از انجام هرگونه ساخت ساز شامل ساختمان، انبار، سرویس بهداشتی، حصار، پل، سدکشی و غیره در حریم راه، رودخانه، جوب های زراعی در داخل بافت و حتی خارج از بافت طرح هادی حتما با دهیار هماهنگی نمایید. در غیر اینصورت عواقب ناشی از آن و مشکلات و جریمه های قانونی و اداری آتی آن در صورت عدم هماهنگی با دهیاری به عهده صاحب ملک یا بنا خواهد بود.

2- حفر هرگونه چاه فاضلاب در حریم و نزدیکی رودخانه ها و جوب های زراعی به جهت نشت فاضلاب به رودخانه و بلعکس و آلودگی محیط زندگی خود و سایرین، ممنوع می باشد. لذا از اهالی که از قبل، مشکل ذکر شده را دارند تقاضا میشود در سال 1394 نسبت به تغییر چاه فاضلاب خود اقدام نمایند. تا مشکلاتی در آینده برای خود و همسایه ها ایجاد نشود.

3- طبق قانون پس از رعایت حریم جاده و رودخانه ها و جوب های زراعی باید زمین آزاد شده در اختیار دهیاری و روستا قرار گیرد. لذا مالکیت و نحوة بهره برداری آن را دهیار مشخص میکند. صاحب ملک دیگر حق بهره برداری از آن را ندارد.

4- با توجه به محدود شدن طرح هادی جدید به صورت خانه و باغ و احتمال حذف و کم شدن برخی از مناطق مسکونی در طرح هادی اولیه که در آنها ساختمان و بنا وجود ندارد، پیشنهاد میگردد تا قبل از تصویب طرح هادی 10 ساله دوم که احتمالا در سال 1394 مصوب خواهد شد، نسبت به دریافت پروانه ساختمان و ساخت و ساز برای فرزندانتان در اسرع وقت با همکاری دهیاری اقدام نمایید.

5-آیا میدانید هزینه تعویض یک لامپ معابر حدود 20 هزارتومان می باشد.تخلیه زباله هر خانوار درسال و هزینه های جانبی آن به عنوان عوارض حدود 40 تا 100 هزارتومان است. پس پرداخت هزینه 2 یا 4 عدد لامپ در سال به جهت فراهم کردن آسایش و خدمات بیشتر باید به عنوان وظیفه تلقی نماییم . لذا پرداخت به موقع آن یعنی پیشرفت و خدمات بیشتر از طرف شورای اسلامی و دهیاری! مضافا جهت اطلاع تعداد لامپ های روشنایی معابر در حال حاضر 123 عدد میباشد.

* با پرداخت به موقع عوارض در اوایل سال بر ما منت بگذارید ! تا شاهد آبادانی بیشتر در روستا باشیم ، کل عوارض تعیین شده روستا در زمینه های مختلف حدود 20 درصد عوارض شهر   می باشد!

6- در سال 1394 کلیه خدمات عمومی و عمرانی در صورت مهیا شدن بودجه جزء وظیفه شورای اسلامی و دهیاری می باشد. لذا خدمات موردی و شخصی در زمینه های مختلف بعد از پرداخت عوارض صورت می پذیرد. علت آن بخاطر تقسیم عادلانه خدمات به همه و حفظ حقوق پرداخت کنندگان عوارض در سطح روستا نسبت به آنهایی که پرداخت نکرده اند، منتقی خواهد بود.

7- در صورت عدم پرداخت عوارض سالیانه به صورت بدهی به عوارض سال بعد اضافه خواهد شد.

8- از صاحبان ملک تقاضا میشود به جهت جلوگیری از اختلاف و شکایت و برخورد قانونی دهیاری به جای سیم خاردار و فنس از ضایعات درختان و حتی تریون جهت محدوده باغ خود، مخصوصا در حاشیه جاده ها و جوب های زراعی استفاده نکنند. چون اعتراض شدید همسایگان و شبهه گسترش ملک و ورود به حریم جاده و رودخانه را بهمراه داشته است. متأسفانه برخی از مالکین محترم با این روش محدوده خود را گسترش و موجبات نارضایتی اهالی را فراهم ساخته اند. همچنین از آنهایکه نسبت به جمع آوری سر شاخه های درختان اقدام نموده اند تقدیر و تشکر می گردد.

9- به صاحبان ملک در حاشیه جاده ها اجازه فنس کشی داده میشود. برای حصار کشیدن حتما باید حریم قانونی جاده را رعایت نمایند.

10- به صاحبان ملک در حاشیه رودخانه ها و جوب های زراعی اعلام میگردد پس از رعایت حریم رودخانه و جوب زراعی پس از هماهنگی با دهیاری نسبت به فنس کشیدن و یا حصار کشیدن اقدام نمایند.

 

* حریم جوب زراعی با قاعده نیم متر دقیقا یک متر در طرفین می باشد.

 

 

د) پیشنهادات:

1- دو نفر نماینده مرد یا زن جهت راه اندازی دفتر و پایگاه هلال احمر در لشتو و شبخسکول برای منطقه و ارائه خدمات در مواقع بحران و حوادث طبیعی و غیر طبیعی و ارائه مدارک فنی و حرفه ای برای برنامه های آموزشی و تخصصی هلال احمر شهرستان تنکابن در زمینه های مختلف در روستا بصورت فی سبیل الله مورد نیاز می باشد. لذا داوطلب می تواند با شورای اسلامی هماهنگی نماید. داوطلبان پس از دریافت مدارک فنی و حرفه ای، شرایط برتری جهت کار در شرکت ها، سیستم اداری و مشاغل آزاد خواهند داشت. مضافا هلال احمر، شورای اسلامی و دهیاری هیچگونه مسئولیتی در مسیر جذب نیروها ندارد.

2- از کلیه اهالی، مخصوصا کارشناسان و جوانان تقاضا داریم برای پیشرفت روستا در زمینهای مختلف همکاری و پیشنهادات خود را به شورای اسلامی و یا دهیاری اعلام نمائید.

3- شورای اسلامی و دهیاری آمادگی خور را جهت برگزاری مسابقات ورزشی در زمینهای مختلف در حد توان اعلام می دارد. لذا از کلیه پیشکسوتان ورزش و برگزارکنندگان مسابقات در سنوات قبل، تقاضا میشود جهت ارتقاء ورزش منطقه و برگزاری مسابقات والیبال، فوتبال و کشتی گیل مردی و غیره به شورای اسلامی و دهیاری مراجعه و هماهنگی نمایید.

4- شرکت کلیه اهالی لشتو مرد و زن که در خارج از روستای لشتو زندگی میکنند در کلیه جلسات عمومی که بصورت دعوت نامه به ساکنین روستا یا اعلام رسمی از مسجد اطلاع داده میشود می توانند با دعوت شفاهی یا تلفنی از طرف خانواده و اهالی شرکت نمایند. لذا با ارائه پیشنهادات و انتقاد سازنده و در حد توان شواری اسلامی و دهیاری، باعث مسرت و افتخار خواهند بود.

5- از اهالی تقاضا می شود به جهت کم کردن حجم زباله، نسبت به تفکیک زباله و در صورت امکان آتش زدن کارتن و کاغذ های باطله و پلاستیک با دهیاری همکاری نمایند. ضمنا از باغداران تقاضا میشود به منظور کاهش زباله، نسبت به دفن زباله های تر و آشپزخانه در باغ، موجبات تقویت خاک را فراهم سازید.

6- از اهالی تقاضا میشود نسبت به افرادی که زباله را با توجه به خالی بودن سطل در بیرون آن می گذارند و محیط را برای حضور سگ های ولگرد و مشکلات بهداشتی محیط روستا مهیا می سازند را به دهیار معرفی و یا خودتان شخصا با حسن اخلاق تذکر بدهید. ضمنا زباله ها را در داخل پلاستیک و یا کیسه که درب آن را گره زده اید در داخل سطل زباله قرار دهید. بنابراین به صورت باز در داخل سطل زباله قرار ندهید!

7- روستای لشتو شرایط مناسب برای تأسیس پمپ بنزین، تالار و شهرک صنعتی و مسکونی را با توجه به پل جدید و استراتژیک لشتو که دو شهرستان را به هم متصل می سازد، دارا می باشد. لذا شورای اسلامی و دهیاری آمادگی همکاری و مساعدت با متقاضیان را دارد. از طرفی حضور خشک شویی، پتوشویی، ماشین شویی و لوازم یدکی خودرو و نمایندگی معتبر آموزشگاه زبان انگلیسی و ... هم احساس می شود.

8- از اهالی که همه مایحتاج زندگی خود را از بازار دائمی و هفتگی روستای لشتو تأمین می کنند تقدیر و تشکر ویژه بعمل می آید. در همین راستا برای حفظ بازار دائمی لشتو با 100 باب مغازه در صنوف مختلف و پنجشنبه بازار نیاز به حمایت همه اهالی و رعایت انصاف کسبه، میل و خواست شورای اسلامی و دهیاری دو روستای لشتو و شبخسکول می باشد. برخی از صنوف در لشتو منحصر به فرد می باشد لذا عدم حمایت مردم منجر به دلسردی کاسب و شاید تعطیلی آن خواهد شد. از اهالی تقاضا میشود قسمتی از خرید ها و خدمات مورد نیاز خود را از بازار دائمی تأمین نمایند. در عوض از بازاریان تقاضا میشود با خرید از تولیدکنندگان و رعایت انصاف شرایط موجود را برای ایجاد فضای رقابت با بازار شهر و سایر مناطق را به منظور خرید بیشتر اهالی و مردم منطقه از بازار دائمی لشتو فراهم سازند. همچنین از شورای محترم بازار تقاضا میشود در این مسیر راهنمایی های مورد نیاز را در دستور کار قرار دهند.

9- شورای اسلامی آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شما به صورت مکتوب و شفاهی می باشد. در صورتیکه پاسخ منطقی نبود ، می توانید انتقادات خود را نسبت به عملکرد شورا و یا دهیار به صورت کتبی به بخشدار محترم و شورای اسلامی محترم بخش مرکزی اعلام نمایید.

* برای حفظ و صیانت از شخصیت حقوقی و حقیقی همه اهالی حتی خودتان، پیشنهاد ما این است که پیشنهادات خود را در هر زمان و انتقادات خود را در جلسات عمومی در مسجد و یا حضوری در دفتر شورا اعلام فرمایید. درصورتیکه انتقاد صحت داشته باشد و پاسخ برای انتقادات کافی نبود و اگر تکراری شد و خلاف مقررات عملی حادث شد، آن وقت بخشداری و شورای بخش مرکزی را مطلع سازید.

* ما یقین داریم : پیشنهاد و انتقاد منتقی مهمترین ابزار سازندگی و پیشرفت است !

10- در سال جاری برخی از ارائه دهندگان کتبی، پیشنهادات جدید و انتقادات سازنده و برتر، تجلیل خواهند شد.

11- در نیمه دوم سال 1394 نظرسنجی کتبی از عملکرد شورای اسلامی و دهیار در مسجد جامع یا مسجد امام رضا (ع) لشتو با حضور بخشدار محترم برگزار خواهد شد.

بر ما منت بگذارید، نظارت مثبت و منفی خودتان را در خصوص مطالب ذکر شده در مسیر کیفیت و سازندگی روستا اعلام نمایید./ ل/

 

 

با تشکر و احترام

شورای اسلامی و دهیاری روستای همیشه سبز لشتو

 

 
سخن دهيار مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط احمد نورمحمودی   
شنبه, 25 آذر 1391 ساعت 11:51

*سخن دهيار

به  نام  خداوند  نون و  قلم        حقيقت نگار  وجود  و    عدم

خدايي كه داننده راز هاست        نخستين سرآغاز آغاز هاست

حمد و سپاس خداوندي كه گوهر وجود انسان را به زيور گرانبهاي "نفخت فيه من روحي" آراست .

بي ترديد از زيباترين و با ارزشترين لحظات دفتر عمر انسان ، لحظات طلايي و زيباي " خدمت به خلق ا..." است. لحظاتي كه جان و روح انسان جامه توانايي بر تن مي پوشد و فرصت گرانبهاي خدمتگزاري به مردم جلاء بخش زندگي مي شود.

از اول خوشه گندم مرا كشت         و  بعدا  روح  سر درگم   مرا  كشت

مبادا  با  شما  از  خود  بگويم         "غم مردم ، غم مردم " مرا كشت

 

 


 

نظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد دهیاری؟
 

پیوندها

سامانه پیامک ترز | ثبت نام رایگان

آخرین اخبار جهان  در ترز نیوز | اخبار سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | علمی | ورزشی | اخبار فناوری